Mumları Yakından Üflemek Hastalık Belirtisi

Pastanın üstündeki mumları 40 santimden daha yakına yaklaşık söndürüyorsanız bu hastalık belirtisi olabilir.
Bu haber 2016-03-19 15:08:52 eklenmiş ve 514 kez görüntülenmiştir.

 Türk Toraks Derneği Başkanı Profesör Doktor Arzu Yorgancıoğlu, ' Pastanın üstündeki mumları 40 santimden daha fazla yaklaşıp söndürüyorsanız eğer hemen göğüs hastalıkları hekimlerine başvurun dedi.


 Profesör Doktor Yorgancıoğlu, tüm kamuoyunda farkındalık oluşturmak istediklerini güçlü bir de kampanya filmi hazırladıklarını belirtti.


 Kampanya filminde hazırladığımız özel tasarım pasta da ki mumları öncelikle hastalarımızın üflemesini istedik. Daha sonrada ünlülerin bu kampanyaya katılmalarını rica edeceğiz ve çıkan espirili görüntüleri film haline getireceğiz. Kampanyayı akılda kalıcı ve sürükleyici hale getirmek için ünlülerin arkadaşlarına meydan okumasına isteyeceğiz. Sonra kampanyaya uygun videoların hesaplara eklenmesi için Türk Toraks Derneği’nin sosyal medya hesaplarını kamuoyuna vermeyi planlamaktayız diye konuştu.

 

 Akciğer hastalıkları, en sık ölüme neden olan, en sık sakat bırakan, en sık iş gücü kaybına neden olan hastalıkların başında geliyor. Bu hastalıkların hemen hepsi korunulabilir ve önlenebilir hastalıklardır. Profesör Doktor Yorgancıoğlu, bu hastalıklar rahatlıkla önlenebilecek hastalıklardır, bunun için de halkımızın bilgisini arttırmanın yaşamsal önemi olduğuna inanıyoruz. Hava kirliliği, mesleksel akciğer hastalıkları, tütün ve tütün ürünlerinin kullanımı, beslenme ve fiziksel aktivite gibi nedenlere, hastalıkların tedavisinin yanı sıra onları ortaya çıkaran sosyal bileşenlerle de mücadele etmekteyiz.

 


 
Akciğer hastalıklarının hemen hepsi korunulabilir ve önlenebilir. Bu hastalıklara dikkat çekmek ve bu akciğer hastalıkların mutlaka bir göğüs hastalıkları uzmanının takibinde olmasını vurgulamak adına Derneğimizin ana sloganı olan " Hayat nefesle başlar” ile kampanyaya başladıklarını söyleyen Prof. Dr. Yorgancıoğlu: " Evet nefes hayattır. Erişkin bir insan ortalama dakikada 15 sefer soluk alıp verir ve bunun farkında değildir. Nefes ölçümü bizim en önemli tanı yöntemimizdir. Basitleştirip akılda kalmasını sağlayabilmek adına herkesin yılda en az bir kez yaptığı kolay bir üfleme hareketini, nefes ölçüm testimize çağrışım yapması açısından kullanmak istedik” ifadelerine yer verdi.

ETİKETLER : : Hayat nefesle başlar göğüs hastalıkları akciğer hastalıkları göğüs hastalıkları uzmanı mesleksel akciğer hastalıkları nefes ölçüm testi
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Döviz Kurları
Anket
Haber, Haberler, Güncel Haberler, Seri İlanlar, Firma Ekleme
© Copyright 2019 Haber İlan. Tüm hakları saklıdır.
GÜNDEM
Kadına Şiddet
Trafik Kazaları
Yerel Seçimler
SPOR
Galatasaray
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Beşiktaş
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
AKP Haberleri
EĞİTİM
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Haberleri
Suriye İç Savaş
Arıkan Meselesi