Pandemi süresici bizleri fiziksel olarak etkilediği gibi psikolojik olarak da etkiliyor. Aynı zamarda bu etki sadece sosyolojik ve ticari olarak değil sanatsal olarak da etkilerini gösteriyor. Ataşehir Belediyesi’de pandemi döneminin sanata etkileriyle ilgili bir sergi başlattı. Sergi internetten üzerinden çevirimiçi olarak yayımlanacak.

İnternet üzerinden pandemi süresinde söyleşi, tiyatro, konser gibi çeşitli etkinlikler yapan Ataşehir E-Kültür Merkezi bu yaptığı etkinlikle de dikkat çekmeyi başaracağa benziyor.

 

Prof. Dr. Marcus Graf’ın küratörlüğünde “Yeniden” adlı sergi Şubat sonunda sanatseverlere açılacak. 24 Şubat’ta hayata geçirilecek olan serginin“Yeniden” Yeni Normal’i şekillendirmede hangi rolü oynayabilecekleri tartışmaya açılıyor. Doğanın politikanın ve şehrin ilişkileri gözden geçiriliyor. Doğa ile ilişki kurma ve dünyayla yapıcı olma fikirlerini tartışıldığı sergide nasıl yeniden bağlantı kurabiliriz sorusu soruluyor.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Pandemi süresince sanatı dijital ortamla halka taşıdıklarını ve sanatçıları desteklemeye gayret ettiklerini sanatçıların da sanatlarını yaparak vatandaşlara moral verdiğini ifade etti.“Yeniden İnsan”, “Yeniden Kent”, “Yeniden Doğa”, “Yeniden iletişim”, “Yeniden Toplum” ve “Yeniden Sanat” düşüncelerinin sanattaki karşılığının ipuçlarını verecek olan sergide; Beyza Boynudelik, Emin Mete Erdoğan, Ferhat Özgür, Filiz Piyale Onat, Gizem Candan, Güler Güçlü, Gülgün Başarır, Hasan Deniz, Murat Germen, Mustafa Duymaz, Saliha Yılmaz, Seydi Murat Koç, Zafer Akşit’in eserleri sergilenecek.

By admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir